053-551-0029

7 ימים בשבוע | 24 שעות ביממה

יוחננוב ביובית לוגו

ביובית למכירה

מגוון רחב של משאיות ביובית למכירה יד 2, בהתחייבות למצב הטוב ביותר שתמצאו, ובמחירים הוגנים

תוכן עניינים

אם אתם מחפשים משאית ביובית למכירה, הגעתם למקום הנכון. מה אתם צריכים בשביל אחזקת ביובית? כיצד תשמרו עליה לטווח הארוך? ואיך בכלל בוחרים? בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא את כל התשובות המדויקות, יחד עם מגוון משאיות ביוב למכירה, באיכות הטובה ביותר עם ביצועים גבוהים בהתאמה לשירותים שאתם מספקים.

מהי משאית ביובית?

ביובית היא סוג של משאית, אשר תפקידה הוא בעיקר בתחום האינסטלציה, כאשר יש צורך בהתמודדות עם בעיות מורכבות במערכת הביוב. הביובית נושאת מיכל לאגירת מי השופכין ונוזלים אחרים, מיכל זה נושא ציוד המתאים לטיפול בבעיות מורכבות במערכות ביוב. הביובית מבצעת שאיבת בורות ספיגה, שאיבת בורות רקב, מפרידי שומן, מפרידי שמן מינרלי ועוד. בנוסף, יש לה משאבות גדולות עבור שאיבת נוזלים, ומשאבות נוספות עבור שטיפת קווי ביוב בלחץ מים.

משאית ביובית משמשת לטיפול בתקלות שונות במערכת הביוב ולתחזוקה שוטפת, זאת במטרה למנוע תקלות אפשרויות. ישנם כמה סוגים של ביובית בגדלים שונים, עבור התאמה אישית לתקלות שונות וכן לטיפול במקומות בעייתיים. מלבד פתיחת סתימות וטיפולי תחזוקה, הביובית משמשת גם לשאיבת הצפות מי שופכין, שאיבת שירותים כימיים ועוד.

תחזוקת ביובית – הדרך הבטוחה

ישנם כמה פרמטרים שצריך לשים לב אליהם בעת קניית ביובית, החשוב ביותר הוא הכלכלי, התקציב אותו אתם צריכים לקבוע מראש ולכלול בו את תחזוקת משאית ביובית. על מנת שתוכלו לשמור על יציבות כלכלית וגם ליהנות מתחזוק בטוח ונכון של הביובית החדשה, הקציבו לכם סכום מראש אותו אתם משקיעים עבור המשאית בלבד, בעת הקנייה וגם לאחר מכן.

השימוש במשאית ביובית הוא מקצועי בלבד, לכן השחיקה עלולה להיות מהירה יותר ואופן התחזוק כאן הוא חשוב עבור שימור לטווח הארוך. יש צורך במעקב אחר טיפולים תקופתיים, בדיוק כמו שאתם דורשים מהלקוחות שלכם עבור הביוב שלהם, כך תוודאו גם כן שהביובית שלכם מקבלת את הטיפול התקופתי והחשוב עבור תחזוקה תקינה.

מיותר לציין שהניקיון כאן הוא לא פחות קריטי, בעיקר כאשר מדובר במשאית ביובית שהריח ממנה בדרך כלל לא יהיה הכי נעים וזה בלשון המעטה. אם לא תדאגו לניקיון קבוע של הביובית, לא רק שהריח הנוראי יתגבר, זה עלול לגרום נזק כבד לציוד ולמיכליות בעיקר. בעת שאיבה, הביובית סופגת המון חומרים שונים, שללא ניקוי יסודי עלולים להיתפס בדפנות המשאבה או המיכל ולפגוע בפעילות הביובית.

מה צריך עבור רישיון לביובית?

אם אתם כבר עוסקים בתחום האינסטלציה, ורוצים לשפר את אופן העבודה ולהגדיל את הפעילות, קניית ביובית תהיה בדרך כלל השלב הבא. אבל קודם לפני כל, חשוב כמובן שיהיה בידכם רישיון נהיגה למשאית וידע מקצועי לכך. ישנם כמה סוגים של משאיות ביובית, זאת בהתאם לגודל התקלה במערכת הביוב ואופן העבודה שיש לבצע.

ביובית קטנה – שוקלת בממוצע 7.5 טון, משתמשים בה בעיקר עבור בעיות במערכות ביוב קטנות.
ביובית בינונית – שוקלת בין 12 עד 15 טון, מתאימה בעיקר עבור מפעלים תעשייתיים עבור מערכות ביוב גדולות ובהתאמה לשפכים הרבה שנוצרים.
ביובית גדולה – שוקלת בין 26 עד 32 טון, שימוש בביובית מאוד גדולה הוא קיצוני, מתאים רק למקרים מאוד חריגים של הצפה עוצמתית לדוגמא.

בישראל כיום ישנם שני סוגים של רישיון למשאית, האחד מאפשר נהיגה בכל סוגי המשאיות ובכל משקל ודורש בין 160 ל-200 שעות נהיגה במסגרת קורס ייעודי, עליו יש להיבחן גם במבחן עיוני. בנוסף, יש צורך באישור מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים, בדיקות ראייה ובדיקות רופא משפחה. הסוג השני הוא מוגבל לנהיגה במשאית שמשקלה עד 12 טון, ודורש 32 שעות נהיגה או 20 למחזיקים ברישיון נהיגה על רכב פרטי, ללא אישורים נלווים.