053-551-0029

7 ימים בשבוע | 24 שעות ביממה

יוחננוב ביובית לוגו

ההסבר המלא על מי אחראי לתקן תקלות בצנרת המשותפת בבניין

המחלוקת העיקרית בבית משותף היא מי אחראי על עלויות התיקון של בעיות הצנרת. בסיטואציה הזאת קשה לדעת מה מקור הבעיה, הצנרת הפרטית או הצנרת המשותפת של הבניין. איך תוכלו לדעת מי נושא באחריות ואיך מאתרים את אחריות התקלה? מיד נגלה לכם את הכל.
יוחננוב ביובית 24/7

אמינות לפני הכל

יוחננוב שירותי ביוב 24/7
5/5

שיתוף המאמר

נושאים בעמוד
יוחננוב ביובית 24/7

צנרת משותפת, צרות משותפות

תקלות בצנרת המשותפת הן או קיר מלא ברטיבות ובעובש, או ביוש שעולה על גדותיו. כמו כן, מים היוצרים הצפה, טפטופים וגילוי של סדקים בקירות הבניין המשותף כתוצאה מרטיבות.
הבעיות הללו גורמות לא אחרת לבעיות עם השכנים שלא מוכנים תמיד לקחת אחריות על התקלה במידה וזו שייכת אל הצנרת הפרטית שלהם, וכאן צריך לבדוק באמת אל מי שייכת האחריות.
כאשר מדובר על צנרת משותפת בבניין מגורים על פי ההגדרה בסעיף 52 לחוק מקרקעין זוהי צנרת המשמשת לכל דיירי הבניין, או לרובם. אם ישנו פיצוץ או נזילה במקטע של הצנרת הראשית של הבניין האחריות היא על כל דיירי הבניין בחלוקה שווה.
במקרים בהם קיימת סתימה בצנרת יש להוכיח את מקור הסתימה וכאן וועד הבית צריך להיות אחראי על התשלום. אם הנזילה או הפיצוץ הם במקטע צינור מסתעף מתוך הצנרת הראשית, ואף מעביר את המים אל הדירה עצמה, זהו צנרת השייך לדירה עצמה ובמקרה שכזה על בעל הדירה לשאת את הוצאות התיקון.


איך שומרים על שכנות טובה במקרה של תקלה בצנרת


אם מוכיחים שהמקור לתקלה בצנרת הוא בעקבות שימוש אינו תקין של הדיירים, על הדייר לשאת בתשלום. אם מוכיחים שהמקור של התקלה הוא משימוש בלאי אז האחריות מתחלקת בין שאר הדיירים בבניין.
כך או כך, מדובר בסיטואציה לא נעימה עבור כל אחד ואחת מדיירי הבניין ועלולה גם להביא לסכסוכים ולכן יש לבצע את הפעולה הזאת באופן מאד רגיש, מדויק ובשיתוף מלא של המידע בשקיפות ובכנות.
בחירת אינסטלטור חייבת להיות איכותית, מוקפדת ובאחריות גבוהה למקצועיות, לשירות ולאחריות. יש לבדוק שבעל המקצוע מפיק גם דוחות המסבירים את מקור התקלה, ולדעת גם שמדובר על דוחות המתומחרים בצורה נפרדת.
דאגו להיות נוכחים בזמן איתור התקלה. כך תמנעו מידע שגוי או טלפון שבור. וכל השכנים המעורבים בעניין יוכלו להיות מיודעים על מקור התקלה, ועל מי אחראי על התשלום שלה.


מה הכי חשוב לדעת?


חשוב שתדעו שצינורות הברזל הן בעלי תוחלת חיים של עד לשלושים שנים. לאחרי כן הקורוזיה מאיימת לשחוק את הצנרת ובכך נגרם סדק המביא לפיצוץ או לנזילה. כבר בשלב בחירת הצנרת חשוב לבדוק שהצנרת היא איכותית, ההתקנה נגישה והגישה גם קלה על מנת שאפשר יהיה לתקן בעתיד תקלות באופן מהיר ואפקטיבי. בהתקנה חדשה חשוב לדאוג שהנקודות שבדרך כלל יש בהן תקלות יהיו יותר נגישות לתיקונים.
חשוב לוודא בניה תקינה של מעקף צנרת שתעניק תוצאה של פחות רעש, כלכלוך ושבירת קירות או מרצפות. או ניתוק של מערכות הצנרת הישנה מהברז הראשי.


איך בוחרים את אנשי המקצוע הטובים ביותר?


בחירת אנשי המקצוע הטובים ביותר שילוו אתכם חייבת לפני הכל להתחיל בהחלטה משותפת שתשמור על יחסי השכנות האיכותיים. תמצאו ביחד את אנשי המקצוע שיכולים לטפל בתקלה וללוות אתכם בתהליך.
בדקו המלצות, חוות דעת וביקורות ודאגו לקבל את האינדיקציה המלאה על כל שלב ושלב בעבודה. על השירות, על המקצועיות, וכמובן על האחריות של העבודה.
השילוב של שכנות טובה, ותהליך מקצועי שיעשה ברוח טובה ובנגישות גבוהה ושקיפות, יביא לתוצאה איכותית ולהמשך חיים אידיאליים בבניין המשותף.

ממליצים עלינו

אזורי שירות נוספים