053-551-0029

7 ימים בשבוע | 24 שעות ביממה

יוחננוב ביובית לוגו

שירותי שאיבת ביוב

ישנם המון עסקים ומקומות אשר ברשותם בור ספיגה, ואינם יודעים כיצד לתחזק אותו באופן שוטף ונכון. מה שעלול להוביל לנזקים קשים בבור הביוב, ואף לנזקים סביבתיים חמורים.

חברת "יוחננוב", צברה עם השנים טכניקות יעילות ומתקדמות, להתמודדות עם הצפות ונזקים בבורות ביוב. כך החברה יכולה כיום להעמיד לרשות לקוחותיה, פתרונות מתקדמים לשאיבת ביוב, שאיבת הצפות ושאיבת בורות ספיגה. השירות מתבצע באמצעות ציוד מתקדם ואמצעי עבודה מקצועיים ואיכותיים.

נושאים בעמוד

מה זה בור ביוב?

בעבר בהמון בתים פרטיים, רחובות עירוניים ובעיקר במפעלים תעשייתים, היה אפשר למצוא בורות ביוב או בשמם השני – בורות ספיגה. מטרת אותו בור היא בעצם לקלוט את כל סוגי השפכים המגיעים מהביוב, ולאפשר לנוזלים לחלחל לאדמה, כך שכל דבר אחר שהוא לא נוזלי נשאר תקוע בתוך אותו בור (מה שעלול כמובן ליצור סתימה בהמשך). 

נכון להיום, על פי החוק בארץ ישראל, חל איסור על הקמת בורות ספיגה חדשים מעבר לאלו הקיימים כבר. זאת מכיוון שהביוב אשר מחלחל לאדמה, גורם לזיהום, פוגע באיכות הקרקע ומי התהום ומזיק באופן משמעותי לאיכות הסביבה. כל מי שברשותו בור ספיגה כיום, מחויב לתחזק אותו כראוי באופן שוטף, ומדי תקופה לבצע שאיבה לבור הביוב על מנת לרוקן אותו שלא יעלה על גדותיו ולמנוע בכך זיהום סביבתי והצפה. 

תהליך שאיבת בור ביוב עם ביובית

משאית הביובית, היא אמצעי העבודה החשוב וההכרחי ביותר לכל מי שעוסק בעולם הביוב. הביובית מאפשרת פתרונות כמו גם שאיבת מי תהום, שאיבת בורות ספיגה, שאיבת בורות שומנים ושמנים סינתטיים וטבעיים, ושאיבה של כל תערובת נוזלית עם פסולת אורגנית. כל ביובית של חברת "יוחננוב" מצוידת במיכל ניקוז גדול ובמשאבות רבות עוצמה, המחוברות אליה ומאפשרות שאיבת בור ספיגה ופעולות שאיבה נוספות הכרוכות בשאיבה של כמות גדולה של מים ופסולת אורגנית, וכן שאיבה של חומרים סמיכים הדורשים עוצמת שאיבה חזקה במיוחד.

הפתרון היחידי למקרים של בורות ספיגה מלאים או טיפול תקופתי באותם בורות, הוא אך ורק בעזרת הביובית. עם קריאה לחברה מקצועית ומנוסה בתחום, תוכלו להיות בטוחים כי בור הספיגה שלכם יתפקד באופן הטוב ביותר וכי אתם בידיים טובות. הצוות המקצועי יגיע אליכם תוך שעה מרגע הקריאה או בתיאום מראש, ובעזרת הביובית תתבצע שאיבה של כל מי השופכין ובמקרה של סתימה, היא תשוחרר במהרה בזכות הלחץ הגבוה של צינור הביובית. ישנם אתרים מורשים המוכרזים על ידי רשויות מקומיות, אשר לשם יועברו כל מי השופכין לאחר השאיבה, על מנת לשמור על איכות הסביבה.

שאיבת בורות ספיגה - תחזוקה נכונה

אם ברשותכם בור ביוב השייך לבית פרטי או לעסק וכדומה, אתם מחויבים לטפל בו בתדירות קבועה, זאת בהתאם לגודל הבור ואופן השימוש בו וזה אפילו לא בגדר המלצה, אלא על פי חוק. על מנת שתבינו את החשיבות של טיפול שוטף בבור ספיגה, נציג לכם את הסכנו הקיימות:

1. סתימת ביוב

כפי שכתבנו בתחילת המאמר, לבור הביוב מגיעים בעיקר נוזלים שונים מהביוב, אך יחד עם זאת מגיעים גם כל מיני דברים נוספים אשר אנשים נוטים להשליך לביוב. מכיוון שתפקידו של בור הספיגה הוא לקלוט אך ורק מי שופכין, כל מה שלא מחלחל לאדמה פשוט נשאר תקוע בתחתית הביוב. מה שעלול להוביל ברוב המקרים, להצטברות של פסולת רבה עד לסתימה קשה. 

2. הצפה

כמובן שעם סתימה מגיעות "הטבות", ובור ביוב סתום באופן אוטומטי מוביל להצפה שעלולה להיות גם קשה מאוד. אף אחד לא רוצה להגיע הביתה או לעבודה במפעל ושריח ביוב יציף את האוויר או גרוע מכך, לדרוך בתוך אותם מי שופכין. 

זיהום סביבתי 

בור הספיגה מיכל כל דבר אשר עובר בביוב, זאת אומרת, מי שפכים, שמנים, חומרים מסוכנים, חומרים תעשייתים, מי רחצה ועוד. במצב בו אין שום טיפול נכון ותחזוקה רציפה של הבור, עלולה להיווצר סתימה, שתוביל להצפה ותוך כמה רגעים מי השופכין יחלו לעלות. כך גם כל אותם חומרים מזהמים יחלו להצטבר, ויגרם נזק כבר לקרקע וגם זה עלול לפגוע בכל מי שנמצא בסביבת הבור. 

אז איך תוכלו למנוע את כל זה? ובכן, לא תאמינו כמה זה קל. בעזרת בחירה בחברה המתמחה בשאיבות בורות ספיגה, עם ביובית שעליה כל הציוד הנדרש והחדשני ביותר, תוכלו להיות בטוחים כי סתימה לא תהיה כאן ובטח שלא זיהום סביבתי. תחזוקה קבועה ונכונה ע"י אנשי המקצוע הטובים ביותר, תעניק לכם שקט נפשי בכל מה שקשור בביוב שאף אחד לא רוצה להתעסק בו (חוץ מאיתנו כמובן).

מדוע לבחור בנו?

שאיבת בור ספיגה צריכה להיעשות אך ורק באופן מקצועי, על ידי אנשי מומחים בתחום, בעלי ניסיון והבנה רחבה בענף. כל טעות הכי קטנה בעבודה הזו, יכולה לגרום לבעיית זיהום חמורה לקרקע בהמשך וכן לריחות לא נעימים וסכנה תברואתית. חברת "יוחננוב" מובילה את ענף הביוב כבר מעל ל-12 שנים, ויכולים להבטיח כי תקלות וטעויות זו לא אופציה. כל עבודה מתבצעת על ידי הצוות המקצועי באופן הנקי, והיעיל ביותר.

מחיר שאיבת בורות ספיגה נע בהתאם להיקף העבודה, סוג הבור ומורכבות הביצוע, אנו מציעים לכם מחיר משתלם במיוחד, גם לעבודות הגדולות והקשות ביותר. יש לכם בור ספיגה שלא מטופל כראוי? חוששים מסתימה בביוב? צרו איתנו קשר עוד היום.