053-551-0029

ראשון-שבת | 24 שעות ביממה

יוחננוב ביובית לוגו

פתיחת סתימות ביוב

בעל עסק? חושש שיש לך סתימה חמורה בתשתית הביוב?
שלום ביובית היא חברה המתמחה במגוון טכניקות ושיטות מתקדמות להתמודדות עם הצפות ביוב ועוד בעיות אפשריות שנובעות מסתימות בביוב.

סתימה בביוב של העסק? אל תהסס להתקשר – זמינות 24/7 והגעה תוך שעה

נושאים בעמוד

בעיות נפוצות שכדאי לדעת

מהן הבעיות שיכולות לגרום לסתימה בשירותים או בצנרת?

האסלה לא אחת משמשת כסוג של פח זבל וככזאת כל חדר השירותים הופך בעצמו למזבלה. לא מעט אנשים משליכים כל דבר שהוא לאסלה מכיוון שיוצאים מנקודת הנחה כי הביוב מאפשר להשליך אליו דברים ולהזרימם הרחק מאיתנו.

שמן בישול הוא הדוגמא הטובה ביותר שאסור להשליך לאסלה ולצנרת הביוב. בנוסף ניתן להביא את הדוגמאות הבאות: שאריות צבע שנותרו לאחר צביעת קירות הבית, מי שטיפה של הבית ועוד. למרות שלעתים מערכת הביוב מסוגלת לקלוט פסולת מעין זו, בכל זאת קורה לא אחת כי חלקים גדולים ממנה לא זורמים ונדבקים במקום לדפנות הביוב.

מהן הבעיות שיכולות להתעורר עקב סתימה בביוב?

אחת מהחוויות הקשות שמאפיינת בתי מגורים רבים נובעת מסתימה בביוב. בין אם מדובר במערכת ביובי ביתית של בניין מגורים משותף, סתימה בה עלולה להוביל במהירות להצפה של כל מרחב המכורים ולהרס שלם של כל החפצים, הרהיטים והפריטים שסופחים מים, פסולת אורגאנית וריחות עזים ורעים.

במצב כזה ברור מאליו שאין שום אפשרות להמשיך ולהתגורר בבית עקב הרטיבות, הלכלוך והצחנה.

סתימות מחומרים זרים

סתימות בביוב הן פועל יוצא של השלכת חומרים זרים לביוב שאינם אמורים להימצא שם. כך למשל השלכת תחבושות או מגבונים לחים לאסלה עשויה לגרום לסתימה בביוב, כמו כן השלכה של שיירי מזון, שאריות צבע לביוב או שומנים, שמנים סינתטיים או שמנים טבעיים עשויה גם היא להוביל לסתימות בתשתית הביוב.

האמצעים והפתרונות שאנו מציעים

ביובית לפתיחת סתימות עבור תעשיות, מסעדות ועסקים שונים

שירותי ביובית של יוחננוב נדרשים עבור מצבים הכוללים שורה ארוכה של גורמים שהביאו ליצירת תקלות משמעותיות בביוב. מערכת הביובית מאפשרת לבצע שאיבות של כמויות אדירות של ביוב במהירות. כך למשל באמצעות ביובית ניתן לנקות את קווי הביוב בדקות בודדות. עוצמתן הגבוהה של המשאבות שלנו מאפשרת לבצע שאיבות הכולל את כל הסוגים של תערובות נוזלים עם פסולת אורגאניים לרבות שמנים טבעיים, סינתטיים, שומנים ועוד.

פתיחת סתימות בלחץ

פתיחת סתימות בלחץ נחשב לאחת מהפרקטיקות היעילות בתחום ונדרשת במצבים של היעדר גישה לגורם הסתימה, שעשוי להימצא במרחק רב מפתח הצנרת הסתומה. מים לא ניתנים לדחיסה, החל ממילוי האזור שבין פתח הצנרת למקור הסתימה, הפעלה של כל לחץ מים נוסף יועבר במלוא עוצמתו ובאופן ישיר אל גורם הסתימה.

מדובר למעשה בלחץ מאד גבוה שישנה אפשרות אף להגבירו מעבר ללחץ המים הרגיל בדירה על ידי משאבות מים שדוחסות כמויות אדירות של מים בלחץ גבוה אל הצנרת.

סתימות שהנגישות אליהן היא מוגבלת

פתיחת סתימות יכולה להתבצע באמצעות מגוון רחב של כלים ואמצעים החל מהפומפה הביתית, שיכולה לסייע בסתימות קטנות הנמצאות בקירבה רבה לפתח הביוב בבית, וכלה במשאיות ביוב ומשאבות ביוב גדולות ועוצמתיות המסייעות לנו במקרים של סתימות משמעותיות יותר, בדרך כלל כאלה הנוצרות לאורך שנים רבות של הצטברות לכלוך בקווי הביוב, וכאלה הנמצאות באזורים מרוחקים של קווי הביוב, אזורים שהנגישות אליהם באופן פיזי היא מוגבלת מאוד.

יצירת מפלי לחץ בתוך קו הביוב

פתיחת סתימות מתבססת על יצירת מפלי לחץ בקו הביוב, וזאת באמצעות משאבות ביוב רבות עוצמה היוצרות לחץ אל כיוונן. באמצעות הלחץ הנוצר, גורם הסתימה מאבד את האחיזה שלו בדפנות קווי הביוב, ומתחיל להיסחף אל עבר פתח המשאבה, ומשם אל מיכל הניקוז המותקן על משאית הביוב.